Zakopane


Zakopane jest znane głównie z nieskażonej natury i majestatycznych krajobrazów. Tatry są nie tylko najwyższymi polskimi górami, ale posiadają także wiele wspólnych cech z Alpami. Będąc przez ponad 40 lat parkiem narodowym Tatry są pod ścisłą ochroną, a więc trwa ciągła troska o to, aby rozwijające się miasto nie ingerowało czy też narażało na niebezpieczeństwo środowisko naturalne. Zakopane jest najsłynniejszym polskim kurortem narciarskim, ponadto oferuje także doskonałe warunki do pieszych wycieczek i wspinaczek, jak również dla uprawiania innych dyscyplin sportowych. Zakopane gwarantuje pełny wypoczynek przez cały rok. Zakopane to stolica Tatr, stolica polskiej Zimy, perła światowej turystyki.

Jesień

Jesień

Imprezy: 1-7 października Kemping Jazzowy Kalatówki  - interesująca mieszanka jazzu i folku

Lato

Lato

Jeżeli planujesz odwiedzić latem Zakopane powinieneś zostać co najmniej tydzień. Nie ma możliwości, aby skorzystać ze wszystkich atrakcji w ciągu kilku dni. 250 km szlaków oferuje letnie piesze wycieczki pełne niesamowitych krajobrazów, a uprawiającym wspinaczkę górską- wymagające szczyty. Możesz wypożyczyć rowery i objechać dookoła miasto lub też wybrać inne szlaki. Miasto oferuje bardzo unikatową architekturę, historię, muzea, galerie sztuki, dobre restauracje i karczmy, rynek pełny pamiątek, wśród innych atrakcji są wycieczki do jaskiń oraz paralotniarstwo.

Czy wiedziałeś, że z Zakopanego możesz pojechać na zorganizowane jednodniowe wycieczki do Krakowa, Pragi, Budapesztu czy Wiednia? Są także krótsze wycieczki: do kopalni soli w Wieliczce oraz 15-to kilometrowa wodna wycieczka tratwą w malowniczym wąwozie Dunajca. Po obu stronach rzeki widać gotycki zamek w Nidzicy oraz ruiny 14-to wiecznego zamku w Czorsztynie. W sąsiedztwie miasta Dębno znajduje się 15-to wieczny drewniany kościół międzynarodowej sławy.

Zima

Zima

Najbardziej widowiskowe miejsce z piękną scenerią, zjeżdżanie na nartach po łagodnych oraz długich wymagających stokach oraz trasach, gdzie eksperci mogą zbadać nie kończące się pochylnie, polany i wąwozy. Kiedy zdecydujesz się zjeżdżać na nartach lub desce snowboardowej, znajdziesz tutaj taką możliwość dla rodzin i grup o zróżnicowanych poziomach umiejętności. Na większości stoków dostępne są  trasy dla początkujących i średniozaawansowanych. Nosal i Kasprowy z bardziej wymagającymi trasami są przeznaczone dla zaawansowanych. Nie musisz przywozić ze sobą sprzętu, jest tutaj wiele dogodnie zlokalizowanych wypożyczalni.

Początkującym służy pomocą wielu instruktorów na każdej z tras, a dla tych, którzy ponadto życzą sobie zwiedzić góry, Zakopane ma najlepszych przewodników. Z dyplomowanymi instruktorami nauczysz się wszystkiego oraz będziesz miał możliwość obcowania z piękną i dziką przyrodąi. Sezon narciarski trwa zwykle od grudnia do początku maja. Zakopane jest gospodarzem i współorganizatorem: FIS Światowych Mistrzostw Narciarskich, Zimowej Olimpiady, Światowych Mistrzostw Biatlonowych, Pucharu Skoków Narciarskich oraz Kombinacji Norweskiej i Europejskich Pucharów Alpejskich.